poniedziałek, 2 sierpnia 2010

15. Vienna'10

Wiedeń - 28.07.2010-01.08.2010.od końca - to znaczy, od wizyty, która zakończyła się przedwczoraj. a mam zdjęcia z dwóch poprzednich jeszcze - do "zrobienia".pogoda była świetna. wczoraj wręcz gorąco - co widać po mnie, bo nieopatrznie się opaliłam. będzie chronologicznie, zgodnie z kolejnością odwiedzania. na pierwszy rzut zatem - Arsenał. ogromny budynek, niesamowicie ozdobny wewnątrz. mnóstwo eksponatów. w salach - zbiorcze opisy każdego zbioru także po polsku, niestety - napisy pod poszczególnymi eksponatami są tylko w języku niemieckim, co znacznie utrudnia identyfikację.

Narrenturm - wieża szaleńców. więcej TU. wewnątrz mieści się Muzeum Anatomii i Patologii. wrażenie dość dziwne, chyba spodziewałam się czegoś bardziej spektakularnego, i większej ilości, i także współczesnych eksponatów. ale - ponieważ jest "inne", to warto zajrzeć.

Narrenturm znajduje się na terenie uniwersyteckiego kampusu - sam kampus jest uroczy, mnóstwo tam zieleni, park, fontanny, stare budynki. a w okolicy też bardzo ładnie:

w tle widać Votivkirche, tu - trochę zbliżeń:

jeszcze rzut oka na Ratusz:

jutro - Schonbrunn i Grinzing.

3 komentarze: